Naprawa bezwykopowa kanałów Kraków

Uszczelnianie liniowe tzw. rękawem polega na wciągnięciu do wyczyszczonego uprzednio kanału, nasączonego żywicą termoutwardzalną przygotowanego fabrycznie “rękawa” o odpowiedniej średnicy.

W Krakowie wprowadzany w kanał rękaw wypełniany jest wodą której ciśnienie powoduje jego wywinięcie i dociśnięcie do ścian. Jednocześnie wprowadza się do wnętrza rękawa przewody którymi następnie przetłacza się ogrzaną w kotle wodę przez odpowiedni okres czasu aż do utwardzenia powłoki. Kolejną czynnością jest stopniowe schłodzenie, wypompowanie wody ,odcięcie końcówek i ew. wycięcie specjalnym robotem otworów na przykanaliki.

naprawa bezwykopowa kanalizacji

naprawa bezwykopowa sieci

Naprawa punktowa Kraków

Naprawy punktowe wykonuje się najczęściej w miejscach niewielkich uszkodzeń rur kanalizacyjnych wywołanych czynnikami mechanicznymi lub przez przerastające ścianki korzenie. Najczęściej stosowaną metodą napraw punktowych jest metoda tzw. pakera. Polega ona na wprowadzeniu do rury w miejscu uszkodzenia korka gumowego (pakera) owiniętego matą szklaną nasączoną specjalną żywicą.

W Krakowie Packer zostaje wprowadzony w miejsce uszkodzenia (do jego lokalizacji używana jest kamera) i wypełniony ciśnieniem powietrza przez co powiększając swoją średnicę powoduje dociśnięcie maty do ścian kanału. Po utwardzeniu żywicy i wypuszczeniu powietrza z korka jest on wyciągany a miejsce uszkodzenia jest wzmocnione i uszczelnione przez wklejoną opaskę. Metodą tą można naprawiać wszystkie średnice kanałów.

naprawa bezwykopowa kanalow miniaturka

Opinie

Zadzwoń: 503 606 150